Reference:

Biodynamika
  • Milá terapie hezké prostředí a mojí dceru to moc uklidnilo. — Katka B.

 

Kraniosakrální biodynamika

Vítám Vás na stránkách kraniosakrální biodynamiky v Radotíně.  Často se ptáte, v čem zrovna Vám terapie pomůže?

Jakýkoli nezpracovaný stres a napětí se hromadí v tělesné tkáni a v těchto místech pak dochází ke zhuštění a omezení pohyblivosti. To způsobuje bolest a napětí. Naším přáním je být šťastní, zdraví a plní sil.

„Vždy jsem si přál, aby mi někdo položil ruce na místa, kde potřebuji a nic po mě nechtěl. Vím, že mé tělo se tím uvolní a začne léčení.“

T.Š.

Cílem mé práce je podpořit znovu nalezení vztahu ke Zdraví, aby mohlo dojít k rozpuštění vzorců napětí a obnovení rovnováhy. Pomáhám lidem spojit se s cestou zdraví, pravdy, přítomnosti a lásky, vytvářím prostor každému, aby objevil svou sílu, klid a vnitřní jistotou. Kranio je pro tuto práci úžasným nástrojem.

Kraniosakrální biodynamika je nesmírně jemná a účinná metoda, která přirozeným způsobem obnovuje zdraví v těle člověka. Je velmi příjemná pro těhotné maminky a malé děti.

Když dáme tělu příležitost, aby se rozpomnělo na svůj utvářející princip, vždy najde pro sebe tu nejlepší cestu. Když náš systém není na nějaké úrovni v rovnováze, díky kraniosakrální biodynamice se do ní jako celek navrací, jak duševně, tak fyzicky.

Co zapříčiní, že tak malé působení má tak velké důsledky? Malé změny odehrávající se při kraniu na úrovni komunikace buněk, jejich metabolismu a výměn tekutin, jsou dlouhodobě velmi silné. Na rozdíl od invazivních metod, kde jsou změny rychlé a velké, ale na buněčné úrovni k nim nedochází. Proto vše se pomalu navrací zase zpět.

„Spojíte se sami se sebou, s místem, kde víte, že jste vždy udělali všechno správně. Není tu čas, je tu jen moře lásky. Cítíte se bezmezně milováni.“

A.F.

Jak terapie probíhá?

Délka ošetření kraniosakrální biodynamikou je 90 min, z toho cca 15 min věnujeme rozhovoru, zvláště při první terapii. Samotné ošetření probíhá v oblečení na masérském lehátku v poloze na zádech, ale jde provádět i na boku nebo na břiše. Klient by se měl cítit co nejpohodlněji a proto se používají různé polštářky na podložení hlavy nebo kolen, jak je komu příjemné.
Na počátku terapie společně vyjednáme místo kontaktu, tedy doteku, a když je klient připraven na dotek, projdeme společně přibližně desetiminutovou  fází usazení, která připraví tělo i mysl na léčebné procesy. Výhodou biodynamiky je přítomnost klidu, se kterým zvládnete v prostředí bezpečí mých rukou, i ty nejtěžší životní mezníky, aniž byste pocítili větší nepohodlí.

Edit Tichá

– nar. 25.5. 1977

– původní zaměření: zdravotní laborantka

– rok 2012 – Škola osteopatie u Radka Neškrabala Praha

– rok 2013 – Profesionální trénink kraniosakrální biodynamiky u Abhy Sajwel    Všenory u Prahy

– rok 2015 – Postgraduální seminář Práce s miminky, malými dětmi a jejich  rodiči – Sheila Kean Praha

– rok 2015 – Postgraduální seminář Zážehy a práce z úrovně bytí – Abha Sajwel

– rok 2015 – Postgraduální seminář Zážehy II a zdravé vztahy – Abha Sajwel

– rok 2015 – Asistence v Profesionálním tréninku kraniosakrální biodynamiky u  Abhy Sajwel Všenory u Prahy

– rok 2016 – Postgraduál Práce z úrovně srdce, umění předávat lásku, biodynamický klid – Charles Ridley

– rok 2017 – Postgraduál Práce z úrovně Sinatiálního uzlu srdce – Charles Ridley

– rok 2017 – Postgraduál Za horizontem Ticha a klidu – Charles Ridley

– rok 2018 – Postgraduál Setkání s ústředním zraněním –  Charles Ridley

– rok 2018 – Tanec  mezi terapeutem a klientem – Bhadrena Tschumi Gemi

– rok 2019 –  Postgraduál Srdce jako orgán vnímání – Charles Ridley

– rok 2019 – Láska a vztahy – Alchymie srdce – Martin Srdce, Zlata Koštejnová

– rok 2020 -2021-  omezil naše profesní semináře a postgraduály, o to více přibyla možnost on-line webinářů se zahraničními lektory : Matthew Appleton – serie webinářů o práci s dětmi a jejich rodinami, Zpět do celistvosti a V lůně, Michael Kern- Živoucí matrice, Andreas Huckele- Serie webinářů pro terapeury týkající se převážně hranic terapeuta, Etienne Peirsman – Promlouvání k srdci

– od roku 2014 jsem členkou výkonného výboru České kraniosakrální asociace a aktivně se podílím na její činnosti